View Single Post
  #672 (permalink)  
Vechi 01 mai 2011, 00:39:19
Chriselle's Avatar
Chriselle Chriselle este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu-Monica17 (viata e mai frumoasa fara kg in plus)

Citat:
Anterior postat de Monica17 Vezi mesajul
Da,da! E clar ca multi fac asta doar ca sa para mai smecheri in grupul lor, ca sa arate cat de curajosi sunt ei si asa mai departe...
E adevarat ca baieti care au jignit candva au ajuns de mana cu fata respectiva, dar eu nu sunt asa. Daca m-a calcat in picioare, daca m-a facut sa sufar cu mine nu mai are nici o legatura.. Vorbim, radem, glumim, dar atat! La suflet nu voi avea niciodata o persoana care m-a injosit. Nici macar pe MAMA nu pot sa o iert pentru ca m-a jignit..pe el nici atat.
Eu am fost grasa multi ani si asa mi s-a intamplat si in scoala generala.. se facea "misto" pe seama mea.. Mai mult baietii faceau asta. Pai nici in ziua de azi nu i-am uitat si nici nu o sa ii uit. Nu as putea sa-mi petrec timpul cu ei, nu as putea sa ma uit in ochii lor si sa le zambesc SINCER! ...cum sa fac asta cand eu din cauza lor am suferit, am plans si simteam ca nu mai vreau sa ies din casa? Nu! Poate ca gresesc.. Dar nu pot... nu pot sa ma uit in ochii lor ca si cum nimic, niciodata nu s-ar fi intamplat. Pentru ca am suferit din cauza asta......
Te inteleg. Si inteleg ca ai suferit din cauza jignirilor lor. Oricum, e bine sa incerci sa ii ierti chiar daca nu poti sa ii uiti (si eu sunt cam la fel - iert omu dar nu prea pot sa uit ce a facut )
Dar daca vezi filmul ala Flipped, in caz ca nu l-ai vazut poate iti mai schimbi parerea
Dar mamica ta cu ce te-a jignit? (Daca nu vrei sa vb despre asta e ok, te inteleg).
__________________
De vorba cu Mr. J

Ultima dată editat de Chriselle; 01 mai 2011 at 00:42:44.