View Single Post
  #67820 (permalink)  
Vechi 30 ian 2017, 15:22:07
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul



Am facut poza ieri dimineata si am zis ca imi gasesc doua minute la munca sa o postez. Incredibil dar nu am gasit minutele.
Revin azi cu poza si cu o poveste despre ziua de azi.

Azi e sfarsitul anului Maimutei si moment de bilant pentru anul care a trecut. Am gasit ca ar grebui sa facem un bilant al anului trecut - sa facem doua liste - una cu ce nu ne-a placut alta cu ce ne-a placut. Pe cea cu ce ne-a placut sa o pastram intr-o cutie frumoasa a amintirilor iar ce nu ne-a placut sa ardem.
Sa ne scriem obiectivele pentru anul care incepe - Anul cocosului de foc - si sa o pastram undeva - o vom citi anul viitor sa vedem ce am realizat.
Dorintele sa le scriem pe un lampion si sa le lansam in aer ( asta e mai putin realizabil - dar fie.
Trebuie sa gasim un moment de ragaz sa lasam inima sa se umple cu lumina si bucurie.
Sa petrcem timp cu cei dragi, sa iesim la un restaurant care ne place, sa mancam ceva ce ne place,
Sa facem o fapta buna pentru un strain
Sa aerisim bine casa si sa aprindem lumina in fiecare camera
Tot felul de alte nebunii facute sa atraga belsugul ( orez cu sare pe la peretii casei, mandarine aruncate in casa, sa purtam ceva nou, ceva rosu, o bijuterie de aur sau argint
Dar ce mi-a placut e sa fim azi persoana care ne-am dori sa fim tot anul - blande, generoase, iertatoare, fericite, implinite!
Cred ca de aia nu ai avut timp pt raport,ca te-ai uitat la emisiunea de pe A3....mi-au impuiat capul cu anul maimutei si al cocosului!
__________________