Subiect: Jurnal Rallara
View Single Post
  #6832 (permalink)  
Vechi 20 iul 2014, 12:27:52
Rallara's Avatar
Rallara Rallara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara

Mersi de mesaje si incurajari girlz.
Din pacate nu ma intorc cu ceva bun.
Trec prin perioade grele si am hotarari grele de luat, nu sunt in stare sa pun punct pe nimic. Nu pot nici renunta dar nici nu mai pot trai asa. Nu imi vine sa cred ce decizii gresite am luat in viata si cand ma uit inapoi nu mai seaman deloc sufleteste cu persoana care eram odata, limitandu-ma la un moment din viata mea nu demult cand le aveam pe toate, independenta, frumoasa, fericita si inteligenta. Iar acum ma simt singura, dependenta, grasa si nu prea inteligenta din pacate. Pentru ca numai un om fara minte se leaga la cap si ajunge in situatiile in care am ajuns eu.
Abia imi gasesc cuvintele, tot apas pe delete.
Ideea e ca simt o uriasa greutate sufleteasca si nu trece cu lacrimi, nu ma pot lepada de ea nicicum. Atata nevoie am de o schimbare in viata mea incat... nu stiu. Simt ca ma sufoc. De fapt asa si ma simt, e o senzatie de inec, o senzatie de rau la stomac, cu palpitatii la inima si dureri de cap. Sunt satula de asta. Mi-e o ciuda incredibila de cum am ajuns sa traiesc zi de zi, de mine, de nemultumirile legate de tot.

Dar suficient, cred ca ati prins ideea.
Acum in legatura cu slabitul, mi-am pus tickerul, acum vedem.
Nici nu ma gandesc sa scriu ce mananc deocamdata. Sper sa pot renunta incet la paine si dulciuri.

Va pup, nu va suparati ca nu va raspund individual dar... efectiv e o minune ca intru doar la cum ma simt.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Rallara:
CCristina D (21 iul 2014), diana87 (22 iul 2014), happygirldiana (30 iul 2014), LOREDANA99 (22 iul 2014)