Subiect: Jurnalul Paulei
View Single Post
  #685 (permalink)  
Vechi 17 nov 2011, 10:37:21
paulla's Avatar
paulla paulla este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Personalizata
Date: 171cm, 105.5kg
Mesaje: 611
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Efectele centurii de neopren sau a costumului tip sauna

Vezi tu Miras
Eu nu sunt noua in toata treaba asta. Am 34 de ani, din cei 34 de ani am fost plinuta cam 20 de ani, un an am fost slaba, iar restul de 13 obeza.
Stiu, firesc ca stiu... ce inseamna sa ti dieta, sunt regimuri: Dikens, Aktins, Montigniac... ciorbe de varza, si cine ce mai stie....
9 ani de diete... 2 luni in jos, 3 luni in sus... slabit 5 kg, pus 7, slabit 20, pus 30, slabit 10, pus 15.
Daca m-as fi acceptat asa cum eram la 20 de ani... eram perfecta. Dar a trebuit sa trec prin tot iadul asta ca sa inteleg asta, si timpul inapoi nu-l mai pot da.
Cat am stat pe site aici am slabit in jur de 14 kg, am pus doar 17 inapoi. Bine, sa admitem ca am avut un episod greu in viata cu operatia de hernie de disc. Dar nu asta e viata? O insiruire de episoade mai bune, mai grele prin care trebuie sa trecem.
Acum sunt linistita, tin post... mananc in continuare mancare gatita de mine, nu fast food, nu dulciuri.
Dar nu stiu... cat va dura asta. Stiu ca ar trebui sa dureze toata viata dar ... mai stiu... ca la mine nu dureaza.
__________________
Jurnalul Paulei
paulla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2083 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1566 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1567 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]