View Single Post
  #69 (permalink)  
Vechi 18 iun 2019, 14:29:02
Un Pai Roz's Avatar
Un Pai Roz Un Pai Roz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 03 dec 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 36
Dieta: numar calorii
Date: 158cm, 80.2kg
Mesaje: 3.165
Aprecieri acordate: 241
Am fost apreciat(a) de 263 ori in 176 mesaje
Implicit Re: Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+

Bună, Cristina! Eu sunt Alexandra

Ar fi super dacă ai putea sa împărtășești cu noi din ce ți s a părut interesant în cartea aceea. Clar de stres mâncăm, interesant e cum mâncăm seara, fix când ne relaxam. Eu una am ajuns la concluzia ca asa reușeam sa simt ca fac ceva și pt mine, după ce am făcut de toate pt ceilalți. Problema este ca satisfacția (care la mine nici nu mai venea prin mâncare, ca tot cautam o textura sa ma mulțumească, un gust..) este doar pe moment, pe termen lung este total neproductiv și ne facem rău. Și eu una reușesc sa ma mențin (ce sa mai zic de slăbit) doar dacă sunt foarte atenta la tot ceea ce fac și ce mănânc. E frustrant, însă nu înțeleg de ce sunt asa de tipicara și perfectionista când vine vorba de munca și la ceea ce contează pt mn, sunt delasatoare. Nu mai am răbdare sa planific, sa citesc despre nutriție, sa monitorizez și toată munca care trb depusa pt a slabi. Și cel mai rău, toate info mi se par confuze și parca am rămas, de la fiecare dieta, cu cele mai rele obiceiuri.

E bine ca te ai relaxat, meriți, cred ca asta e secretul, sa învățăm alte moduri de a ne relaxa și sa avem mai multa grija la relația cu trupul nostru.

Spor la stomatolog, sa fie totul bine și dacă ajungi și la sala, și mai bine. Dacă nu, e o și mâine o zi, cred ca poți sa sari sala și poate nu mănânci niște calorii pe care le ai fi ars acolo

Eu de la 1 iulie o sa am o perioada mai chill, întru în vacanta de la scoala, mai rămân doar cu învățatul, însă trebuie să mă concentrez și pe slabit pt ca se aduna f repede kg și ale naibii se dau asa greu jos
__________________
Jurnal vechi :
JURNAL ALEXANDRA- UN PAI ROZ
Un Pai Roz, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.