Subiect: Jurnal Ludmila
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 23 sep 2012, 00:26:01
Sasy's Avatar
Sasy Sasy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iul 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 156cm, 78kg
Mesaje: 790
Aprecieri acordate: 305
Am fost apreciat(a) de 186 ori in 163 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ludmila

Citat:
Anterior postat de liudy9k Vezi mesajul
Salut!
Bine ati venit in locusorul meu personal de pe slabute. La sugestia Marinei, m-am hotarat sa imi fac si eu un jurnal de slabit sanatos ca sa fiu si eu, vorba aia, de rand cu toata lumea...

Tre sa recunosc ca este al doilea jurnal pe care il incep in viata mea. Primul a durat cam 3 ani si s-a incheiat brusc pe la 18 ani, cam prin perioada cand ma indragostisem lulea de un tip si nu am mai simtit dupa aceea nevoia de a scrie despre mine intr-un carnetel cu floricele roz si flururasi albastri

De data aceasta insa simt ca este diferit. Stiu ca va trebui sa spun lucruri despre mine pe care nu am indraznit sa le spun sau sa le recunosc in fata celorlalti si care, acum, ma dor foarte mult si ma frustreaza si ma enerveaza si tot corpul meu se lupta sa opreasca degetele care se misca pe tastatura, ca sa nu destainui adevarul si motivele care m-au adus la cele 105 kg ale mele.

Nici nu stiu ce imi este mai greu acum: sa incerc sa descopar adevarul sau sa recunosc greselile pe care le-am facut si inca le mai fac cu privire la stilul meu de viata si regimul alimentar? Ma lupt cu mine insami, incercand sa ma uit in interiorul meu, dar mi-e foarte frica de ceea ce urmeaza sa descopar...
Buna, liudy9k!
Bine ai venit ! Cu multa vointa, incredere in fortele proprii si cu ajutorul slabutelor sunt sigura ca vei reusi. Sigur, inceputul este greu. Insa, treptat-treptat nu mai simti dieta ca pe o corvoada pentru ca iti intra in reflex.
Iti doresc mult succes in lupta cu kilogramele!
__________________
Jurnal Sasy

"Să avem seninătatea de a accepta ceea ce nu poate fi schimbat, curajul de a schimba ceea ce poate fi schimbat şi mai ales înţelepciunea pentru a face deosebirea între cele două posibilităţi.” -Marc Aureliu
Sasy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1944 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1427 kcal/zi. Pentru a slăbi 2,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1428 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]