Subiect: Inceput...
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 31 iul 2009, 22:39:40
cristina cristina's Avatar
cristina cristina cristina cristina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 31 iul 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: dieta de 1000 cal
Date: 165cm, 95.5kg
Mesaje: 17
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: inceput...

va multumesc frumos pentru mesaje

am fost la un medic endocrinolog si mi-a facut analizele, care au iesit bine apoi mi-a recomandat dieta asociata cu xenical (nu e alli) - mi-a zis sa-l iau dupa fiec masa principala; am citit si eu pe prospect si pe froumuri ce se zice despre el insa nu stiu cat de folositor e din mom ce tin dieta si fiecare masa nu e deloc cu grasimi sau in fine nu cu grasimi multe (75 gr pui sau peste la gratar cu 200gr legume si eventual o salatica-asta pt pranz si cina, dimineata un pahar cu lapte, 2 felii graham, 50gr br vaci si 2 felii de rosii, mai am si 2 gustari un mar sau alt fruct ceva de genul - inca nu m-am saturat de ele sa le combin si altfel, poate mai incolo), deci, nu stiu cat ma ajuta xenicalul dar in fine o sa iau cel putin pana termin cutia
tot din cz greutatii cred am si pbme cu menstruatia care nu e regulata , sper sa se rezolve cu timpul mai ales ca vreau si bebe

asta e a doua dieta pe care o tin, am mai tinut una cam acum 8 ani , cea disociata si am slabit atunci cam 15 kg , tot asa ma hotarasem si gata m-am apucat de regim
oricum totul vine de la creier , eu una m-am setat ca tbuie sa tin regimul si punct (poate faptul ca vreau bebe m-a facut sa ma decid)

cel mai greu mi se pare cand ies cu amicii la restaurant ca na imi aduc aminte de vremurile trecute dar sper sa fac fata

sper ca nu ma voi lasa de regim, e o provocare pt mine


va pup
cristina cristina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2225 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1708 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat