View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 11 ian 2010, 15:37:48
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul

Grozav, si eu mi-as dori sa traiesc intr-o alta tara si undeva departe de lumea "rea"
Ma bucur ca ai un sot cu care te intelegi, din cate imi dau seama e italian, foarte frumos, ai invatat impreuna cu el italiana, sau singurica?

Mie imi place ceaiul verde cu lamaie, sau cu tot felul de fructe uscate, gen ananas, sau caise
E ca un desert pentru mine.



Ma gandeam eu ca are legatura cu vantul
Nu stiu nici o boaba de italiana, dar imi place cum suna

Nu trebuie sa cazi in depresii, toate se rezolva si se aseaza pe locurile lor.
Gandirea pozitiva este esentiala
pai da, limba am invatat-o de la tv si din carti in 3 luni, cat stateam si pazeam o biata batrana bolnava de Alzenheimmer, am fost nevoita sa o invat pt ca luni intregi nu vorbeam cu nimeni..Sotul meu da , e italian, el zice ca e un italian atipic, eu ii zic cel mai roman dintre italieni, e minunat da nu ma corecteaza niciodata, zice ca ii place cum pocesc eu cuvintele..desi nu cred ca le pocesc prea mult, am invatat si sa scriu bine si sa vb, datorita faptului ca imi place f mult sa citesc, nevoia te invata...
Apropo de ceaiuri, sa incerci si ceaiurile de mere verzi, sunt f bune la gust, da dca le pui zahar le-ai ruinatMa bucur ca pot sa mai si scriu in romaneste, am cam inceput sa uit ..
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]