View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 15 iun 2011, 18:34:41
Adina14's Avatar
Adina14 Adina14 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Dulceata dietetica de cirese

Citat:
Anterior postat de Mihaela1006 Vezi mesajul

Montignac nu spune sa nu mancam fructe, ci sa le pozitionam ca gustare dupa masa la cel putin 2 ore respectiv minim o ora inainte de masa urmatoare. Sincer eu mananc cirese ca un capcaun, fara rezultate negative pentru silueta. Dieta Montignac trebuie personalizata, oricum nu avem cum in tara noastra sa-i urmam ad litteram retetele.



Am facut si eu de cirese negre o minunatie de gemulet, cu gust de compot, care a mers cu iaurt de parca ar fi fost special gandit pentru asta - cred ca se poate congela daca nu se pune un alt conservant...
dar tot fructele proaspete raman cu maximum de nutrienti si dietetic vorbind sunt de preferat. Indicele glicemic al legumelor si fructelor dulci creste foarte mult prin fierbere sau coacere.
I-auzi Si nu imparti reteta si cu noi?
Oh, da, am uitat de asta Se poate pune la frigider
Pai ciresele astea au fost mai amare, se vedea si dupa aspect ( eu la inceput am crezut ca erau visine ).Deci, din punct de vedere caloric, pot incadra dulceata mea la categoria "cirese" din calculatorul nutritional? Scuze, sunt cam grea de cap Iti multumesc pentru sfaturi
Răspuns cu citat