View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 24 ian 2010, 11:23:16
juliette's Avatar
juliette juliette este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 ian 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 35
Dieta: personalizata
Date: 168cm, 71.8kg
Mesaje: 35
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Credeti in vraji?

Nu am crezut niciodata in vraji, desi mama imi zicea mereu sa am grija ca intr-adevar exista.
Tatal meu a murit intr-un accident de masina. Un accident stupid pe care nimeni nu si l-a putut explica. Era zi, avea 40 la ora, drum drept, cunostea foarte bine drumul...
La inmormantare sicriul a fost inchis, totusi o persoana apropiata noua i-a furat ata cu care erau legate picioarele. In ziua inmormantarii cand am vrut sa ii luam noi ata a venit acea persoana la noi si ne-a zis ca a luat-o ea si cand i-am cerut-o a zis ca ar fi pierdut-o...in fine
Timp de 2 ani dupa ce a murit nimic nu ne mai mergea. Cu mama nu ma mai intelegeam deloc (desi intotdeauna am avut o relatie f stransa) si toti iubitii care i-am avut ma paraseau fara o explicatie logica. Mai mult decat atat dupa ce ma desparteam de ei la o luna-doua imi ziceau "Nu stiu de ce nu am vrut sa mai fiu cu tine ca eu chiar te iubeam...".
Nu m-am gandit la vraji, desi mama spunea in continuu ca ceva ni se face ca totul e prea ciudat...
Intr-un final imi zice cineva de un preot care are darul clarviziunii. M-am dus la el, tin sa precizez ca nu ma vazuze niciodata si nici nu avea de unde sa ma stie. Cum m-a vazut a inceput sa imi spuna ca tata nu a murit de lucru curat si ca o persoana( care mi-a descris-o la perfectie) ne face in continuare vraji cu ata de la mort(aia care i-a furat-o lui tata). De abia atunci mi s-au legat toate in minte. Am crezut ca mi se face rau si cad jos din picioare.A inceput preotul sa faca slujbe de dezlegare si am fost cu mama si la alti preoti si am platit slujbe. Pe acea persoana am inceput sa o evit si nici nu o primesc in casa. Nu i-am spus niciodata nimic pt ca sincer mi-e frica de ea.
Acum de un an de cand am aflat dupa slujbe, sfintiri pot spune ca lucrurile au revenit la normal. S-au rezolvat problemele si e mult mai bine....
Deci exista..

Sunt multe de zis si am incercat sa sintetizez cat mai multe...sper sa se inteleaga
juliette, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2223 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1706 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 674 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat