Subiect: Dieta 1200 kcal
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 28 ian 2010, 15:09:25
Baciu Mihaela's Avatar
Baciu Mihaela Baciu Mihaela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Dieta: personala
Date: 172cm, 67kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta 1200 kcal

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Cel mai bine e sa nu folosesti indulcitori, dar sunt unii care nu pot sa bea cafea/ceai fara sa fie indulcite.
Asa eram si eu acum 5 ani.

Dar am renuntat la zaharina, dupa ce am aflat ca e este cancerigena.
Eu inainte de a ramane insarcinata aveam 67 kg. Am Avut initial 74kg, dar am slabit tinand cont la calorii, eliminand prajeli, tocaturi, porc, bauturi carbogazoase, dulciuri(dar nu in totalitate) si facand la stepper 3 zile pe sapt cate 20 min. In 6 luni am ajuns la 67 kg. Indulceam cu miere ceaiul si cafeaua, mancam fructe intre mese, chiar banana, un cub de ciocalata amaruie si nu mancam dupa 7. Eu de fel beau peste 2 l apa pe zi, chiar si noaptea dorm cu sticla la cap. Nu am calculat niciodata ca acum. Aveam un tabel si calculam pe hartie. Am avut o vointa de fier. Mancam si pufuleti, seminte(dar putine), cereale cu lapte 1,5 %, lapte batut de la zuzu cu cereale musli si cas si multe altele.
Cand faceam mancare gatita puneam in jur de 350-400 cal/portie(in functie de ce era, mazare fasole) si asa faceam in mare calculul la final.
De ajutor e un cantar de buc pe care nu il am....deocamdata.
Cand imi propun ceva de obicei duc la bun sfarsit.
Imi e greu ca eu mai gust si din papica pustiului de 1an si 4 luni. Dar nu sunt chiar asa de exagerata si stricta.
Baciu Mihaela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2096 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1579 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1322 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat