View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 04 nov 2011, 22:25:08
Elena19's Avatar
Elena19 Elena19 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 165cm, 58.3kg
Mesaje: 527
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!

Citat:
Anterior postat de GinaViesianu Vezi mesajul
Salve si bine ai venit!

da, da, da si da..te nteleg perfect..cu binge, cu sarbatori, vinovatie, neputut a vomita...
DAR se poate. eu de obicei cand scriu la topicuri de genul scriu foarte la obiect (ceea ce sper sa nu te supere) pentru ca eu cred cca, cu cat ai mai mult contact si te gandesti la ceva in fata caruia esti slab,vulnerabilitatea creste,

Vreau sa iti spun atat: de 1 sapt si eu am binge neintrerupt. nu m-am ingrasat un gram, ba chiar am slabit, desi "binge-uiesc " si de trei ori pe zi. Cum? ma indorp cu broccoli, varza ardei gras, ciuperci, rosii..in fine, legume. Pana nu mai pot respira. Pana nu mai intra nimic.
Stiu ca pofta nu se satisface, dar macar sunt atat de plina incat imi e greu sa merg pana la magazin sa iau ceva cu adevarat dezastruos.

Nu stiu cat sens are pt tine ce am scris mai sus, dar sper sa te ajute.

Mult succes! te pup
Multumesc pentru pont,ma ajuta foarte mult,aproape ca uitasem chestia asta.Toata vara am "binge-uit" si eu cu pepene rosu.Intr-adevar nu slabeam pentru ca manacam non-stop si cantita mariiii,mancam cu kilogramele dar cel putin ma mentineam. De la un timp,de cand s-au terminat vara si in acelasi timp fructele... pam-pam..am inceput cu dulciuri si fructe.Sper sa imi revin.
Multumesc pentru sfat,ma bucur ca ma intelegi,ma ajuta sa stiu ca nu sunt singura care trece prin asa ceva!
Multumesc la fel,mult succes iti doresc si tie!
Elena19, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2039 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1522 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1006 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]