View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 21 feb 2012, 17:06:18
Puffoasa's Avatar
Puffoasa Puffoasa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 165cm, 103.8kg
Mesaje: 1.997
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 243 ori in 137 mesaje
Implicit Re: Jurnal de Puffoasa

Citat:
Anterior postat de Georgii Vezi mesajul
Bine ai venit in comunitatea slabutelor Ioana.Spèr sa gasesti aici tot sprijinul de care ai nevoie.
Am citit pe nerasuflate povestea ta si imi pare rau pt moartea tatalui tau si pierderea bebelusului. Imi inchipui prin ce clipe de groaza ai trecut, dar a fost si trebuie sa fii tare pt tine si mama ta, trebuie sa ai grija de ea ca ea iti ramane.
Am vazut ca te autocaracterizezi ft mult si asta nu e deloc bine nici pt dispozitia ta nici pt cel ce citeste.
Pentru inceput ne poti scrie asa un meniu dintr-o zi obisnuita si activitatile desfasurate? M-as bucura mult sa stiu ca iti sunt de ajutor cu un sfat sau o vorba buna. Iti urez multa bafta si capul sus ca stii cum e... apa trece, pietrele raman.

Ma autocaracterizez.. poate de multe ori ma si ironizez , dar eu o iau ca pe un lucru bun, de multe ori ma aduce cu picioarele pe pamant. eu consider ca o fac amuzandu-ma , ca om nu ma urasc, nu ma compatimesc si chiar daca am trecut prin multe intr-un timp relativ scurt eu zic ca asa mi-a fost scris, si toate ce vor venii sper sa le fac fata . Imi vine din cand in cand sa-mi trag un sut in fund da' nu ajung
In ceea ce o priveste pe mama, momentan este departe de un an si ceva, anul asta am sa o vad, sper.

IAr ca meniu, astazi am inceput cu un ou fier si-o felie de branza, la pranz piept de pui cu legume inabusite si deseara inca nu m-am hotarat, plus 40-50 min de bicicleta, depinde cat rezist
__________________
Jurnal Puffoasa
Daca schimbi calitatea gandirii, vei schimba obligatoriu si calitatea vietii
Puffoasa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2366 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1849 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]