Subiect: Jurnal Rallara
View Single Post
  #701 (permalink)  
Vechi 16 mar 2012, 23:35:31
Almi Ingerash's Avatar
Almi Ingerash Almi Ingerash este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 23 feb 2012
Locaţie: Navodari, Romania
Vârsta: 37
Dieta: ~1300 calorii, Dieta Hipocalorică Personalizată
Date: 169cm, 77.2kg
Mesaje: 274
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Post Re: Jurnal Rallara

Am mai citit
- vroiam să te întreb ce fel de masaj faci?
- multă baftă cu învățatul să intri în Barou
- citeam că poftești la ceea ce ar fi interzis în dietă.. eu ÎNCĂ mai cred că pot mânca de toate dar în anumite momente ale zilei.. de exemplu pap pâine (maxim 60 pâine albă și maxim 80 g pâine graham/semințe etc) la micul-dejun (cam 40 gr = 2 felii) și câteodată la prânz, depinde când iau prânzul (dacă-l iau până în ora 17:00-17:30 mai pap 20 gr = 1 felie).. sunt unele chestii la care nu poți renunța definitiv.. de exemplu la un sos nu pot să nu mănânc măcar o felie de pâine, că nu am cum.. cum fac cu sosul? îl sorb cu lingurița? deci n-am cum.. la mine marea problemă e că nu știu ce să mănânc seara (în afara de salată de crudități) dar încă sap
- na că tot la tine am elucidat misterul cu ce trebuie să pap seara: proteine
- nici eu nu mă omor cu fructele.. cel puțin nu o făceam.. sunt pro banane lucru bun văd sunt pro carne SLABĂ (nu suport carnea cu grăsime și/sau piele, șoriciul etc) și să văd ce mai descopăr mâine.. am ajuns la pagina 20

merg la nani
__________________
Almi Ingerash, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2496 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1463 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]