View Single Post
  #71 (permalink)  
Vechi 16 aug 2010, 09:36:54
Serenity's Avatar
Serenity Serenity este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 167cm, 82.0kg
Mesaje: 20
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ati putea avea o relatie cu un barbat casatorit?

Nu, nu ca sa "nu te creada o proasta". Mai bine fa-o pentru ca asa crezi tu ca e mai bine pentru tine, pentru ca asa simti. Nu are rost sa-ti afisezi o fatada care nu are nimic in comun cu realitatea ta interioara. Daca chiar vrei sa-l astepti pe el, atunci nu-i transmite mesaje eronate. Desi sincer...nu inteleg: de ce ar vrea vreo femeie sa astepte secole dupa o toana de barbat insurat si cu copil?

Iarasi subliniez, nu te judec. Si eu m-am mai "jucat" cu dintr-astia un pic insurati (zic "un pic" fiindca nu aveau copii), dar niciodata nu i-am vazut mai mult decat ca pe o joaca, ca pe ceva ce fac cand am eu chef, ca pe o "relatie de scurta durata" in care eu am mereu ultimul cuvant. Asta cred ca e singurul lor rost in relatiile extra-conjugale. Insa in clipa cand un asemenea specimen are pretentia sa se poarte cu tine de parca ati avea drepturi egale (subliniez: el NU are, doar e insurat!), atunci trebuie sa zboare! Mai mult, sa isi imagineze ca raporturile intre noi mai sunt si in favoarea lui, asta ar insemna ca e bolnav clar! Vezi-ti de tine, esti mult mai importanta! Schimba-ti prioritatile, pune-te pe tine pe primul loc si nu mai astepta pe nimeni! Doar barbati sunt destui pe lume!

Nu stiu...eu in locul tau i-as cauta un inlocuitor. Numai asa cred ca ai sanse sa-ti schimbi gandirea si sa-l uiti. Vorba aia "cui pe cui se scoate".
Răspuns cu citat