View Single Post
  #7116 (permalink)  
Vechi 06 sep 2012, 06:48:28
Adina14's Avatar
Adina14 Adina14 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de annamarialove Vezi mesajul
Neata scumpelor !:*
Eu acum m-am trezit, imi iau micul dejun si ma apuc de treaba


Foarte bine arata tipa !
Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Buna dimineata, fetelor, sa aveti spor la slabit!

Va faceti rezerve pentru iarna? gemuri, zacusca, muraturi?

Hai sa aveti spor!
O ajut pe mama.Pana acum am facut zacusca, castraveti in otet, suc de rosii, salata de vinete si ardei si un fel de tocanita din rosii si ardei. Nu o sa facem insa gem sau dulceata fiindca nu mai are cine sa le manance Mama foloseste muuult zahar
Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
hello fetele nu prea am mai trecut pe aici prin casuta .. ce se mai aude, cum mai merg dietele ?
uoff eu nu stiu ce am de vreo 2-3 zile ca pur si simplu parca imi e foame intr`una as manca intr`una noroc ca inca mi`am pastrat traditia si seara este regula mea nr.1 : dupa 7-7jum nu mai iau nimic in gura ! doar ca degeaba daca bag in mine ca purcica toata ziua trebuie sa ma pun la punct !
oricum .. parintii mei vor pleca in strainatate zilele astea .. maine sau poimaine .. iar eu voi ramane singura o sa mai treaca bunica prin weekenduri pe aici, dar oricum o sa`mi fie destul de greu sper sa nu cad in vreo depresie sau altceva .. e bine totusi ca incepe scoala si voi avea activitate, nu o sa am prea mult timp sa ma gandesc la singuratate pt ca dupa scoala o sa ma odihnesc putin, apoi invat si imi mai si gatesc seara .. printre astea vreau neaparat sa strecor si 30 de min de sport macar de 3-4 ori pe sapt .. si cam atat ca m`am intins la taina
Buna, draga mea!
Pentru cat timp pleaca ai tai ? O sa stai singurica-singurica?
Oricum, iti vom tine noi de urat
Cat despre sport, poti face de 3 ori in weekend ( vineri, sambata , duminica ) si inca o data in cursul saptamanii si gataa! Spun in weekend fiindca atunci ai programul putin mai lejer fiindca esti acasa si nu la scoala...Iar vinerea nu trebuie sa te pregatesti imediat cu temele pentru urmatoarea zi.
Si mie imi e tare frica sa nu abandonez programul de sport Dar trebuie sa ne descurcam noi cumva!
Citat:
Anterior postat de corina94 Vezi mesajul
Buna seara ! Sunt noua , si cred ca am nevoie de putin ajutor , si cat mai multe sfaturi . De maine vreau sa incep dieta ,pt ca am luat 6 kg in in plus in ultimul timp pe care vreau sa le dau jos . dar nu vreau sa recurg la metode de infometare , sau alte mijloace care sa imi faca rau . Multumesc !
Buna, Corina!
Nu trebuie sa urmezi neaparat principiile unei diete. Important e sa iti schimbi modul de viata si sa fii sanatoasa iar asta presupune sa ai 3 mese pe zi+ 2-3 gustari toate din mancaruri sanatoase ( fara prajeli, grasimi, dulciuri din comert sau pline de zahar, faina, fara sucurile din comert, paine alba, fast food, etc). Bine ar fi sa practici sport, macar de 3-4 ori pe saptamana cate 30 min sau sa fii cat mai activa.

Mult succes!