View Single Post
  #7193 (permalink)  
Vechi 20 sep 2011, 17:09:47
danna03's Avatar
danna03 danna03 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 19 ian 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 54
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 65.5kg
Mesaje: 1.244
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Slabute si la 40 ani! (etaj VI)

Citat:
Anterior postat de elenavulpe Vezi mesajul

HELAAAAAAAUUUUU!!!!
Venii de la cosmetica! Intru aici... si ce vad? Ciucalate si clondire de ciucalata alcoolizata.
Hai sa-mi dau cu presupusa: ciucalata aia pe care vrei tu sa o bagi o sa-ti arunce in aer glucidele deci... aduci tu caloriile la normal dar nu cum trebuie. Pe de alta parte... ciucalata alcoolizata o avea ea mai putine calorii, dar alcoolul scade metabolismul deci... iar nu e bine. Ca urmare, mai bine pui mana si mananci un cascaval sau ceva mai caloric dar mai linistit decat ciucalatile vietzii care este, da?
Ia cu proteina seara! Nu cu glucide complexe! La naiba!
Nah! Ca-mi dadui cu parerea si sunt sigura ca nu te coafeaza parerea mea, dar pune mana pe mancare ca draga de lume!
Hai ca te pup ca sa-ti reasez freza in locul potrivit!
Bravo Nanutza,ia-o de mot ce-i destrabalarea asta,nu de alta da' ne face pohte soro.
danna03, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1757 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1240 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1241 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]