Subiect: Jurnal Mariablue
View Single Post
  #73 (permalink)  
Vechi 07 mar 2013, 04:55:35
mariablue's Avatar
mariablue mariablue este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 oct 2009
Locaţie: București, Romania
Dieta: alimentație sănătoasă
Date: 165cm, 120kg
Mesaje: 95
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mariablue

Ai dreptate, dar a fost totul pe repede inainte si pe nepregatite..dar ideea era ca nu am mancat prostii, doar ca nu am avut cum sa mananc pana la 2 dupa amiaza.
Iar cu painea..singurul lucru pe care nu il pot manca fara paine e ciorba. In rest pot renunta. Dar ciorba pur si simplu nu o pot inghiti fara paine. Si de obicei mananc ciorba seara, ca e mai usoara, e lichid.
Sa vad ce reusesc sa fac azi..ca sambata am primul cantar, care practic e inutil..chiar daca ar scadea cat de putin, nu e vorba de slabit.
Dar cum am spus, merg inainte pana voi reusi. Visez atat de mult la momentul in care voi slabi primele 10 kg

Offf, am unele momente de depresie, cand ma uit in oglinda si vad grasimea..trebuie sa ma mobilizez si sa slabesc usor, usor.
mariablue, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2294 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1261 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]