View Single Post
  #743 (permalink)  
Vechi 20 nov 2012, 22:08:27
Puffoasa's Avatar
Puffoasa Puffoasa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 165cm, 103.8kg
Mesaje: 1.997
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 243 ori in 137 mesaje
Implicit Re: Jurnal lady alina - vreau un stil de viata sanatos

Citat:
Anterior postat de lady alina Vezi mesajul
pe langa toate astea am mii de probleme de sanatate si nu stiu pt care sa lupt mai intai si am dat milioane pana acum si tot nu le-am rezolvat.....
-dintii mi-au cazut mai mult de jumate din toata gura! si am bagat milioane in dinti lunar!...
-parul imi cade de sunt cu 3 nite in cap...e foarte rar si am dat milioane an de an si degeaba....
-la tiroida am fost de cateva ori ai am luat un timp tratament si apoi a ramas sa fac niste analize de vreo 12 milioane iar mama a zis ca nu mi le face si de at nu am mai luat nici pastile si nu stiu cum mai este situatia
-ciclu nu mai am de 2 ani de zile si in trecut nu am avut un an ciclu...am fost la doctor si am luat tratament...mi-a venit ciclu 2 luni apoi iar nu am mai avut un an...m-am dus iar la doctor...am luat iar un tratament apoi iar mia venit ciclu o luna si de at au trecut 2 ani de cand nu mai am....
-de cateva ori am crezut ca mor de inima si am fost si am facut radiografii si ecografii si pastile si analize care ieseau bune...
-deci ani de zile cu milioane dati pt sanatate...ani de zile cu lupta si nu am rezilvat mai nimic...de asta mama s-a saturat sa dau bani aiurea pe doctori si pastile....si imi zice ca nu mai are bani.....dar slava domnului ca imi da bani lunar si macar avem de chirie si mancare!
-ultima teapa pe care am luato a fost ca am dat 2 mil pe tratamentu pt caderea parului dercos aminexil sp 94...si acesta in loc sa imi faca bine mai rau imi cade de atunci!
mai puteti spune ca nu lupt???eu lupt dar cam in zadar de aia disper si ma ingrijorez...dar doamne ajuta sa imi fie bine candva!

2 ani fara menstra??? cred ca esti inconstienta si chiar consider ca nu faci nimic pentru tine!! Pai fata mea, in spital ai 5 zile de urgenta GRATUITE, chiar daca nu esti asigurata..nu mai zic de tiroida..probabil de aici ti se trage si prb cu menstra si cu parul ..si dintii....
Nu te lupti, scuza-ma ca-ti zic, dar tu mai mult te plangi ca nu poti, ca nu ai bani.. ca ca ca..si mai ales cand "ti se tranteste o usa-n nas" tu renunti in loc sa intri pe geam.
__________________
Jurnal Puffoasa
Daca schimbi calitatea gandirii, vei schimba obligatoriu si calitatea vietii
Puffoasa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2366 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1849 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]