View Single Post
  #75 (permalink)  
Vechi 17 feb 2011, 22:38:48
danapop's Avatar
danapop danapop este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 feb 2011
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Dieta personalizata dupa principii Monti
Date: 165cm, 79kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (I)

Citat:
Anterior postat de roxif Vezi mesajul
Cred ca am mancat foarte putine calorii azi . aproximativ 600-700 ceea ce ii cam putin ... dar na...
Pot sa iti spun cum fac eu? Eu sunt la inceput si habar nu am sa apreciez caloriile sau daca mananc o cantitate suficienta de proteine sau glucide dar ma folosesc de meniu, Imi fac dimineata un meniu orientativ cu ce imi doresc sa mananc si il salvez provizoriu. In meniu iti calculeaza exact numarul de calorii si pe deasupra te si atentioneaza daca dintr-o anumita categorie (de ex proteine) am mancat prea putin si atunci stiu ce sa schimb ca sa fie bine. Ca sa iti faci meniul intra la Calorii, apoi cauti fiecare aliment, introduci cantitatea si il adaugi la meniu. Dupa ce ai terminat de adaugat dai salvare meniu si asta-i tot. Si daca ceva ai gresit poti sa stergi fara nici un fel de problema. E f usor asa.
danapop, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 923 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]