Subiect: Jurnal rosalinda
View Single Post
  #756 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 16:04:26
rosalinda's Avatar
rosalinda rosalinda este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Montignac - personalizat
Date: 160cm, 63kg
Mesaje: 2.094
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal rosalinda

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Rosa,te imbratisez virtual si iti doresc o saptamana frumoasa si succes in tot ce faci!Rabdare,intelepciune,consecventa,dragoste !
Iti multumesc Lidiuta ! Rabdare, intelepciune, consecventa, dragoste o sa trec cuvintele astea magice la semnatura. De asta avem toate nevoie pentru a reusi in tot ceea ce ne propunem. Reteta magica.

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
oofff rositaaa, daca ai stii cata evoie am s eu de intelepciune..ooofff, of!! Ma bucur ca esti aici..vad ca stai bine cu kilogramele..probabil mai vrei sa da ceva jos..eu daca am sa ajung (vreodata, ..again) la acel nmar de tu ai ajuns am sa fiu cea mai fricitaaaa..in fine..te astept la un ceai!
Sunt aici Cami ! Intelepciune, dragoste, rabdare, consecventa - reteta magica. Toate avem nevoie de cate un strop.

Citat:
Anterior postat de Alesiana Vezi mesajul
Ce ma bucur , Rosa, ca ai dat un semn de viata. M-am gandit la tine des...oare ce mai faci? Ce-ti face fetita? Ma bucur ca nu te-ai ingrasat...eu am mai pus vreo 2 kg...revin la Monti, dar ma bucur ca am invatat sa fiu mai cumpatata.
Noul an sa-ti aduca sanatate , multa ambitie, sa te fereasca de probleme si multa iubire!!Te pusic!
Invat sa fiu inteleapta, sa nu mai fiu atat de critica cu mine, sa ma accept pe mine si sa fiu EU.
__________________

Cea mai mare descoperire a tuturor timpurilor a fost aceea ca o persoana isi poate schimba viitorul doar schimbandu-si atitudinea

rosalinda, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1695 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1178 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 662 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]