Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #767 (permalink)  
Vechi 30 mar 2012, 10:23:21
kristinna's Avatar
kristinna kristinna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 apr 2010
Locaţie: BUCURESTI, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata(numar caloriile)
Date: 163cm, 69kg
Mesaje: 45
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de lisha Vezi mesajul
sa va povestesc cum a stat treaba cu onorarile la mine...

m-am interesat si am aflat ca daca chemi moasa de acasa dai mai mult daca nascti cu cea de garda...cam 50 euro, moasa cu care am vb sa nasc nu era in zona asa ca am nascut cu cea de garda si am dat doar atata....la medic nu am dat, medicul meu nu putea veni si cel de garda a venit nechemat, nu erau porbleme dar e un doctor nou si am inteles ca se ocupa altfel...oricum a fost un mare domn, nu am dat nimic dar a venit in fiecare zi sa vada ce fac si cum sunt, iar dr. meu care mi-a urmarit sarcina nici macar odata nu a venit...in fine acum tr sa merg al control si o sa merg la dr cu care am nascut nu are cabinet ptivat dar merg la spital saptamna viitoare...si pt ca s-a purtat exemplar cu mine ii dau ceva acum...

in rest aveam planuri sa dau la dr. de copii, la asistente , infirmiere....si nu am dat un leu pt ca mi-a fost prea ciuda ca se purtau urat....cand am vazut cum astepta sa le dau asa m-am amboitionat si nu am dat nimic...adevarul e ca nu prea am avut nevoi speciale si am putut face asta,,,fetita a fost bine, eu bine....


in rest sunt cheltuieli destule...nu mai zic de medicamente....am farmacie acasa...si alte lucuri care trebuiesc

mi se pare ca am scapt ieftin....
Draga Lisha,


Foarte bine ai facut ca nu le-ai dat. Din pacate, toti asteapta pentru cel mai mic deranj o atentie. Eu nu am avut incotro, a trebuit sa dau in stanga si dreapta pentru ca-mi era frica ca nu o sa se ocupe de bebe cum trebuie. Si am stat ceva in spital, 14 zile din care 5 zile am stat la salonul cu plata, ca daca nu aveai copilul cu tine in camera, (al meu era sub observatie impreuna cu ceilalti prematuri) te trimitea intr-o aripa a spitalului vai de mama ei si cu tot felul de mamici "dubioase". Asadar, eu recunosc ca am dat si inca destul de mult, dar acum nu mai conteaza...

Te pup!
Răspuns cu citat