Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #772 (permalink)  
Vechi 02 apr 2012, 08:35:46
StefaniaXtr's Avatar
StefaniaXtr StefaniaXtr este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de kristinna Vezi mesajul
Se pare ca s-a reglat de la sine lactatia. Nu m-am mai muls cu pompa electrica, ci am pus copilul direct la san (initial asa imi recomandase si doctora, sa-i dau lapte la cerere, cica asa functioneaza organismul...pe principiul cerere-oferta) dar eu vroiam sa stiu cat manaca bebe si ii dadeam laptele de mama in biberon. De 3 zile mananca exclusiv la san si se trezeste sa manance doar la interval de trei ore.

Pana acum toate bune si frumoase. Maine mergem la control si sper ca d-na doctor sa ne zica numai de bine .

Te pup.
Ma bucur enorm ca s-a reglat lactatia. Si eu am citit in cartea doctorului Capraru ca alimentarea sugarului se face la cerere, oricum singur are intervalele de masa stabilite, la inceput cere de mancare mai des, dar pe urma ajunge sa mance din 3 in 3 ore sau chiar din 4 in 4 ore, fara sa mai fie nevoie sa-i masuram noi cantitatea de lapte. Ba chiar spune medicul ca il si frustreaza partea cu cantaritul pentru a se vedea cat manaca.
Oricum am bucur mult ca si-a revenit lacatia si iti tin pumnii sa ai numai vesti bune de la doctorita.
Eu acum ma confrunt cu un fel de contractii usoare care apar din 2 in 2 ore, dar medicul a spus ca pot sa mai stau pana miercuri dimineata.
Mai am asa de putin pana il vad pe cel mic.
Pupici!
Răspuns cu citat