View Single Post
  #778 (permalink)  
Vechi 07 mar 2011, 23:57:22
ioanna's Avatar
ioanna ioanna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2010
Locaţie: breaza, Romania
Vârsta: 41
Date: 160cm, 57.5kg
Mesaje: 682
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnalul unei foste sedentare - Diviana

In ultima perioada,adica cam de vreo luna jumatate,ma ocum numai de casa,copil si cele bisericesti,adica,,,merg la biserica,la mormantul buicului, cu parastase,pomeni si multa bataie de cap,amintiri unele urate,altele mai placute...asa trece viata mea.Am avut un start urat anul asta,sper ca odata cu venirea caldurii sa devin mai optimista si sa se mai indrepte lucrurile .


Vlad e bine,m-a ajutat mult in aceste perioade,,nu e plecat,e la serviciu,apoi acasa. Va pleca peste vreo 2 luni ,dar mai epana atunci.

Stau mai mult singura ,cu stefanut care face tot timpul cateceva nepotrivit(adica numai tampenii)...,Poate ma intelegi,dar acum nu vreau decat sa vina primavara,sa ies sa ma plimb,,toata existenta mea depinde numai de venirea acestui anotimp.,toata starea mea de spirit mai bine zis.

Am avut o perioada urata si astept sa se intample odata si ceva frumos ca sa uit ...

Ajunge cu mine,gata,vorbeste-mi despre tine,cu esti,cum te simti,ce faci,ce mai mananci....
__________________
Jurnal Ioanna!!
ioanna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]