View Single Post
  #78 (permalink)  
Vechi 17 feb 2010, 15:04:00
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Haideti sa pierdem impreuna 10 kg

Citat:
Anterior postat de Macushla Vezi mesajul
Eu ma gandeam sa mananc sanatos, nu sa tin o dieta anume. E posibil sa nu slabesc daca fac asa? Si o dieta calorica am inteles ca nu e buna, pentru ca dupa ceva timp te ingrasi, asta am citit in cartea lui Montignac.
Si ma gandeam ca sa fie rezultatele ceva mai vizibile sa incerc cateva sedinte de electrostimulare. Ianna, crezi ca ar ajuta?
Macushla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală la un nivel de activitate fizică Moderat activ este de 2229 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână se recomanda 1712 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună este nevoie de un consum de 1455 kcal/zi.

hipocaloric inseamna ca tu de exemplu ar trebui sa papi 1400 calorii ca sa slabesti....
si hipocaloric inseamna papat sanatos dar in limita caloriilor impuse (daca de exemplu papi in fiecare zi mancarea grea de ex- 1 ciocolata, un hamburger si o portie de cartofi prajiti in limita a 1400 de calorii nu vei slabi)

deci tu poti sa ti Monti daca vrei, dar papi in limita a 1400 calorii si faci sport


eu zic sa nu dai banii pe prostii. mai bine cumperi papica sanatoasa pe banii aia.
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]