Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #785 (permalink)  
Vechi 06 apr 2012, 11:08:14
costina89's Avatar
costina89 costina89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de iki Vezi mesajul
Dragelor nu a mai fost cazul de nici un vis .... in seara de joi am fost la niste prieteni- chiar nasii copilului- si la 10 noaptea mi s-a rupt apa. Am plecat direct la spital, unde am fost internata, chiar daca nu aveam contractii. In acea noapte am avut dureri, nu am putut dormi, apoi vineri la 9 au inceput contractiile. Dorinta mea era sa nasc normal, dar cu epidurala. Din motive neintelese de mine, aici in Oradea epidurala la nasterea naturala nu e o optiune, asa ca am avut parte de o nastere FOARTE naturala. Am nascut la ora 12:40, un baietel de 2600gr si 50 cm lungime, chiar daca aveam doar 35 saptamani si o zi. Am iesit din spital marti si de atunci am avut deja 2 nopti nedormite Sper ca sa intram si noi intr-un ritm mai lejer in curand.
Va pup dragelor,va doresc sarcini usoare in continuare. Stef sper ca la tine totul este conform planului. Eu nu am putut sa ma tin de plan, Vladut al meu a vrut sa iasa si ardelean si berbec

fellicitariiii draga Iki,sa fiti sanatosi amandoi.
Eu sper sa ajung la bucuresti la timp,intradevar distanta la noi e de 100kg , pe cand a tine e mai mare,mult mai mare....eu deja m-am gandit ca daca m-i se rupe apa,nici nu ma duc aici la spital ma urc direct in masina si zbor pana la bucuresti,cel mai mult am facut pana bucuresti 2 ore pt ca am mers regulamentar,dar daca e o urgenta fac si o ora...ma gandesc ca intr-o ora nu pot sa nasc nu?eventual din moment in care am intrat in bucuresti si e un trafic ingrozitor chem salvarea de acolo de la intrare ca sa ma duc la maternitate
Răspuns cu citat