View Single Post
  #7864 (permalink)  
Vechi 10 apr 2012, 18:42:49
bzzz's Avatar
bzzz bzzz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Dragele mele, ia uitati ce frumos se apropie ora 20 si eu ma pregatesc de plecareInca 40 de minute care vor trece cat 2 ore si am plecat de aici.Ma intalnesc cu iubi, mergem la o mica plimbare, la un ceai, apoi revenim acasa unde, daca mai am chef si energie, fac si sportul, nu il las cu una-cu douaNu promit dar sunt in grafic deocamdata

Pentru ziua de azi sunt multumita, o zi intreaga la serviciu, mancare buna si sanatoasa zic eu, nu am mai baut iaurtul din meniu, nu mi-a mai fost foame asa ca nu a mai fost nevoie.Apa am baut aproape un litru deocamdata.Sunt convinsa ca voi bea ratia de lichide pana cand ma bag la somn

Maine sunt acasa, pana la ora 20 cand intru la serviciu, deci ma asteapta o mama de curatenie in balcon si cumparaturi pentru masa de Pasti (abia astept sa incep pregatirile)Asa ca sigur ne auzim maine,dar seara, dupa ce voi fi ajuns la serviciu si imi voi fi preluat tura!

Va pup pe fiecare in parte!Sa aveti o seara frumoasa si sa fiti cuminti!
O seara minunata... hai ca mai ai 19 minute si scapi Si eu am venit acasa pusa pe fapte mari ..sa ne apucam de curatenia de pasti..dar am fost atat de obosita ca m-am pus in pat si am atipit cateva minute bune...Dar mi-au picat super bine.. Bravo pt vointa ta..ca ai mancat sanatos..ca bei lichide multe..Trebuie sa ma pun si eu pe treaba..ca panma acum numa prostioare am mancat zilnic..adik ceva dulce..Bine ca e bun cantarul cu mine..dar asa patesc mai mereu in perioada critica a lunii....Trece si perioada asta si am pun cu forte proaspete pe munca.... te imbratisez cu drag ...
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]