Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #787 (permalink)  
Vechi 06 apr 2012, 19:50:24
lisha's Avatar
lisha lisha este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 nov 2011
Locaţie: alba, Romania
Date: 160cm, 69kg
Mesaje: 365
Aprecieri acordate: 15
Am fost apreciat(a) de 221 ori in 94 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

wow iki...felicitari!!

sa cresteti mari , sanatosi si cuminti!!

fetita mea are anemie destul de mare si mi-a spus dr ca nu e normal asa mica sa aiba....mi-a vazut si analizele mele din timpul sarcinii si zice ca s-ar putea sa fi mostenit de la mine....in timpul sarcinii am fost putin anemica...

mi ciuda de nu mai pot ca sapt trecuta si si cealata sap am fost la 3 dr si la nici unul nu i-a trecut prin cap sa imi faca anlizele de anemie...m-au tot batut la cap ca nu ia trecut icterul...azi am facut anal si pt icter si nu mai are deloc....am stricat in jur de 500 ron numai pe consulturi si medicamene....

azi am fost din nou la un consult din cap pana in picioare, eco abdominala, eco la solduri, analize si am plaatit 180 ron....deci dr asta m-a tinut o ora si un sfert de ceas in cabinet...eu ma saturasem...celelalte max 10 min... ma bucur ca e totul bine...avem doar anemie de care speram sa scapam repede
imi pate rau ca nu mi-am amintit de dr asta mai repede....doar ieri si-a amintit mama....nu mai stricam si 500 si am mai si umblat huia cu fata dupa mine
lisha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1628 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1111 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat