View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 05 iul 2012, 20:50:32
andreeagonzalez's Avatar
andreeagonzalez andreeagonzalez este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 apr 2012
Locaţie: bucuresti, Spania
Dieta: dieta hipocalorica
Date: 162cm, 60.5kg
Mesaje: 75
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Anorexia- drumul spre moarte (JURNAL)

Suntem la sf lunii august, vara e pe sfarsite si inca nu-mi vine sa cred. Parca nu am apucat sa fac nimic. Am stat mai toata ziua in casa sau la sala. Am ajuns la 55 de kg , dar totusi, parca nu e mare diferenta intre cum eram inainte si cum st acum.
Mama a lasat dieta, insa eu vreau sa continui. Pana cand? Pf.. nici eu nu stiu. Pana cand o sa imi placa de mine.
Discutiile intre mine si partintii st din ce in ce mai dese. Azi de exemplu, la micul dejun..
MAMA- Ana, pune mana si mananca un sandwich cu o cana cu lapte. Gata, ai slabit destul, esti perfecta.
EU- Ce tot vorbesti??? Eu perfecta.. asi vrea eu!!
TATA- Ana, ia si ascult-o pe mama. Nu poti sa fii la dieta toata viata ta.
EU- Nu, nu mananc si gata. Mai lasati-ma in pace, ca oricum nu intelegeti nimic.

Eu cred ca mama deja e indivioasa: a dat gres in incercarile ei de a semana cu Jennifer Lopez... Insa eu...Eu vreau sa am corpul stralucitor pe care il au modelele de pe podium.. cine stie? poate intr-o zi, imi voi castiga painea, pardon, salata din asta..

Azi m-am intalnit cu un coleg de clasa pe care nu il vazusem de cand am luat vacantza, de pe 16 iunie. Prima reactie cand m-a vazut a fost: "woow.. Ana.. ce buna esti". Foarte fain sentimentul... Cuvintele astea au fost cel mai frumos cadou pe care l-am putut priimii dea lungul vacantei.

Parintii mei cred ca nu mananc suficient, cu toate ca eu nu st de acord cu ei. Dimineata beau o cafea, fara zahar, la pranz o 100 de grame de piept de pui si seara un mar. Ce vor mai mult de atat?!
Mama mi-a zis sa o las mai usor cu sala, si sa pun mana pe invatat pt ca peste 2 sapt incep scoala..
Prostii.. invatat? am timp .. pt mine e mai important sportul
Pana la urma traim dupa sloganul: O MINTE SANATOASA, INTR-UN CORP SANATOS, nu?
andreeagonzalez, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1576 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1059 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 543 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat