Subiect: Jurnal valentina
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 19 aug 2009, 13:02:06
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Implicit Re: Jurnal valentina

Citat:
Anterior postat de valentina21 Vezi mesajul
buna fetelor!va urmaresc si eu de ceva timp iar acum mi am facut curaj sa postez.am ajuns aproape de 100 kg datorita alimentatiei proaste si sucurilor colorate.acum vreau sa ajung la o greutate care sa mi faca zilele mai senine.o sa postez in fiecare zi ce mananc pentru ca stiu k alaturi de voi o sa mi fie mai usor sa slabesc.o zi frumoasa va doresc!
Buna Valentina!

Bine ai venit si ma bucur ca ai ai avut curaj sa scrii aici...este pe undeva o motivatie mentala sa scrii aici...cel putin asa este pentru mine...eu ma gandesc mereu inainte sa mananc ceva pt k dup-aia scriu in jurnal si vreau sa fiu mandra de mine...asa k cred eu k esti pe calea buna daca iti propui sa scrii aici in jurnal si sa fii consecventa...

Am vazut k ai 1.74...la o asa inaltime e pacat sa nu slabesti...eu am decat 1.56 si mi-as dori din toata inima sa am si eu 1,70 si sa fiu si eu mai printre oameni...k la cat de mica sunt eu mi se pare ca nimeni nu ma vede
Asa k ar trebui sa te mandresti cu inaltimea ta si sa o vezi ca pe o motivatie in plus pentru a slabi

Nu esti singura...ai tot sprijinul meu....iti vine sa mananci ceva...apuca-te mai bine si scrie aici...cineva o sa iti raspunda si o sa te sustina

Zi buna si ...la tentatii cat mai putine

Poop

Anca
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]