View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 27 aug 2010, 01:10:03
amy0404's Avatar
amy0404 amy0404 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 41
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 2.110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Let's do this ! - Jurnal glucida

iti spuneam ca mai e o zi si maine, in ideea ca asa ar trebui sa gandesti ca sa te poti opri, nu ca un repros, sa nu ma intelegi gresit am citit asta undeva si incerc sa aplic si eu. uneori functioneaza
faorte adevatat ce ai spus, trebuie sa gasesti mai intai cauza ca sa poti combate asta. asa ca se cere o introspectie. nu stiu ce sa iti spun...gandeste-te de cand ai inceput sa ai comportamentul asta, care e frecventa, motivele, amalizeaza starile cand mananci....
la mine a fost simplu.....lipsa de activitate, plictiseala
pe forum o sa gasesti despre manctul compulsiv, iar slabuta Dara are foare multe cunostinte in privinta asta, te poate ajuta sau macar ghida
Cum am slabit eu?!....in multe luni...
5 kg in aprox 6 luni: am inceput sa mananc foarte rar dulce, doar ca sa ma rasfat, paine putina, prajeli...la fel (oricum faceam foarte rar), cartofi o dat ape saptamana si muuuult sport. 5 zile pe sapt minim 30 min
iar ultimele 2 kg (au fost 3 dar am pus 1 la loc ca mi-am facut de cap in ultima luna) am tinut scarsdale
Succes!!!
__________________

amy0404, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1945 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1428 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1171 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]