View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 06 ian 2011, 07:34:17
Irina Costas's Avatar
Irina Costas Irina Costas este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 11 apr 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 41
Dieta: graviduta 35sapt cu princessitu
Date: 165cm, 92.5kg
Mesaje: 3.083
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de sarcina ( termen: primavara-vara 2011)

Citat:
Anterior postat de mailin Vezi mesajul
Irina, sincer nu cred ca beneficiezi de concediu de maternitate dc iti dai demisia sau se desfiinteaza postul, pentru ca practic nu mai esti angajat ca sa poti sa ai concediu...de aceea ziceam ca trebuie sa imi conving sefii sa ma angajeze in continuare, prin asta ma ajuta pe mine, ca ei nu platesc nimic, dar beneficiez de concediul de maternitate, si de aceea poate poti tu sa vb cu sefii tai sa faca acelasi lucru, macar mai ai un ajutor financiar 120 de zile, iar dupa dc decid ca se restructureaza postul ..asta e...dar in alea 120 de zile ei nu au nimic de pierdut.
Eu asa am gandit-o.
Buna Mailin!!!
Am vb ieri cu sefii mei,au pus problema demisiei mele in cel mult 1 luna,ca nu-si permit sa ma plateasca,ramane sa regandeasca problema,dar spunea ca nu-si mai permit sa suporte Concediul medical,ca banii de la Casa se Sananate vin greu,bla..bla,le-am zis ca as putea merge personal ci CM,si sa beneficiez de bani can vor fi decontati,azi vad cu ce varianta vin.
Cam delicata problema,vedem cum va fi,ca farmacia e deschisa pe diploma mea,contractul e pe perioada nedeterminata,iar eu nu-mi dau demisia de bunavoie
Răspuns cu citat