Subiect: Jurnal dorutza
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 05 nov 2009, 21:53:59
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnal dorutza

Citat:
Anterior postat de Sheba Vezi mesajul
Dace cu carnea nu te impaci, cu pestele cum e? E mult mai sanatos decat carnea. De ex daca nu-ti place mirosul poti incerca ton la cutie in apa nu in ulei. Nu are mirosul foarte pregnant de peste si are multe proteine.
Mai poti incerca si carnea de curcan in loc de pui. Mie cel putin imi place mai mult.

Hoho cu pestele e si mai rau...
Nu stiu cum se numeste faptul ca ti-e frica de pesti, dar mie chiar mie frica de pesti. o fobie. tare ciudata de altfel... A aruncat un baiat dupa mine cand eram mica cu un peste si mi-a aterizat exact in maini, well si de atunci fac urat la pesti, de oricare ar fi. o alta intamplare, eram la Crisul Repede la baie, si un baiat a prins un peste si deh, ca sa ma impresioneze o venit sa mi-l arate, fluturandu-l in fata mea. Am luat-o razna, am plans toata ziua. Acuma ma mai controlez un pic in sensul ca daca ma anunti ca acolo e peste, pastrez distanta, dar daca ma iei prin surprindere fac urat.
Dar totusi cu toate astea am gustat si eu un pangaius pane, ca ala arata cel mai bine in farfurie. Nu-mi place..
Astept sa fiu gravida, poate mi-or veni poftele de carne si de peste
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]