Subiect: Jurnal bruneta88
View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 09 dec 2009, 08:04:30
madalyna's Avatar
madalyna madalyna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: numarat calorii
Date: 158cm, 73kg
Mesaje: 222
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Red face Re: Jurnal bruneta88

Buna suzana,yo sunt madalyna si am fost si sunt km in situatia ta....km aceeasi inaltime si greutate!!!am facut si yo mereu k si tn am slabit si am pus la loc cum ar veni sa ales praful mereu de toata munk depusa.
Cind am venit aici pe slabutze k si tn imi pusesem un target de 10 kg lunar....dar sa sti k este imposibil!!!sunt f multe kg de dat jos si corpul va slabi in prima sapt vreo 2kg...acelea reprezentind aPA din organism....apoi va stagna putin(tu tre sa iti vezi constiincioasa de treaba ta)....asa credeam si yo...ce sunt 2,5 kg pe sapt....dar vb lui rosi o sa te rogi de fiecare 500gr sa plece....in prima sapt am slabit vreo2-3kg si in a doua desi am respectat cu strictete regimul de abia mi-a plecat 500gr!!un target realist ar fi km 5kg pe luna iar daca reusesti sa le dai jos vei fi o norocoasa....cum yo sapt asta nu prea am mai slabit e posibil sa nu imi ating targetul luna asta.dar fiecare kg in minus conteaza.Am avut 85 kg....cind m-am inscris pe site am avut 82 iar acum am 77!!!sper k macar pina la sarbatori sa scad sub 75!!!eu iti urez multa bafta si iao usor cu rabdare,vei vd k vei reusi!!!te poop si ai grija de tn
madalyna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1215 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 958 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]