View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 18 nov 2011, 16:13:52
adriela's Avatar
adriela adriela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Date: 170cm, 60.9kg
Mesaje: 59
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Diete care functioneaza!Voi ce credeti?

Citat:
Anterior postat de Polux Vezi mesajul
Buna, draga Adriana!

Mie mi se pare destul de ok regimul tau, cu cateva mici observatii: asa cum a spus Ramona, cam prea multe banane. Poti manca de cateva ori pe saptamana, dar 1 si la gustarea de dimineata.
Incearca sa nu mananci orez seara, lasa-l la pranz si eventual nu il combina cu carne, ci fa-l doar cu legume.
Batoanele de cereale introdu-le ca gustare cand mananci mai multe proteine in timpul zilei.
Succes! Sport faci?
Sora ta a inceput dieta?
Un weekend cat mai frumos!

Pentru sora mea este dieta asta..Ms Polux o sa tin cont de sfaturile voastre si o sa scot bananele alea asa multe..am pus orez seara pt ca ea pe timpul zilei la pranz nu are cum sa-l manance,deoarece este la liceu Sport inca nu face...o sa vb cu ea si despre sport,dar intai sa o las sa se obsinuiasac cu dieta...si o sa-si faca incet incet timp si pt sport
Cam in mare parte cum i-am facut ei regimul o sa-l tin si eu deoarece si eu am nevoie sa mai slabesc
Am inceput amandoua ieri cu regimul!
Ms Polux.Week-end placut!
adriela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2059 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1542 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat