View Single Post
  #806 (permalink)  
Vechi 02 ian 2011, 20:10:07
madaEM's Avatar
madaEM madaEM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 11 oct 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 33
Date: 160cm, 47kg
Mesaje: 2.841
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: help me

Citat:
Anterior postat de anonimus000 Vezi mesajul
Buna slabutelor.Am nevoie de ajutor neaparat.Sa va spun povestea mea:sunt noua pe forum, am 15 ani 166 sau 167 si 60 de kg ;inainte aveam 55 de kg;In fine sa va zic si ce mananc:sunt la scoala invat dupa amiaza si nu mananc dimineata doar cand trebuie sa plec la scoala adica pe 11 o felie sau 2 de salam si paine , apoi ajung la scoala si pe la 2 - 3 mi se face foame si ori imi cumpar 3-4 covrigi ori imi cumpar un sandwich, apoi la ora 8 ajung acasa unde mama imi spune sa mananc defapt ma obliga sa manac ca cica nu am mancat nimic toata ziua si asa o sa ma imbolnavesc.Vreau sa scap de burta o urasc vreau sa am picioare frumoase slabe in 4 cuvinte vreau sa fiu slaba!Aaaa, si inca ceva vreau sa ma apuc de voley sau de tennis 1 data sau de 2 ori pe saptaman pentru ca atat imi permite timpul,vreau sa stiu care ma ajuta mai mult sa slabesc si nu pot sa ma merg la sala daca asta o sa-mi spune-ti pentru ca am un program incarcat tinand cont ca sunt si clasa a 9a.ps. merg cam in jur pe 40 minute sa zicem ,asta doar cand sunt la scoala.Va rpg mult ajutati-ma, daca mi-a scapat ceva ziceti-mi

pai in primul rand bine ai venit printre noi...daca ai vointa vei reusiin al 2 lea rand,..trebuie sa iti schimbi programul de alimentatiedimineata mananci cand te trezesti mananci o omleta sau lapte cu cereale...important e sa mananci...apoi dat fiind ca pleci la sc...mai ia o gustare...un iaurt..o salata de fructe...la scoala ia-ti pachet ...ori iti faci tu sandwich din paine integrala cu sunca slaba cu niste legume...si gataori la fel un iaurt si cu niste biscuiti facuti de tine in casa din faina integralaiar seara manci ceva usor...pt ca mama ta nu o sa te ma bata la cap daca vede ca iti iei mancare la sc

apoi sport...nus care e mai bun...volei...sau tenis..asta poate iti raspunde alta slabuta
de sala nu iti va zice nimeni de pe forum sa te duci la sala...daca ai avea timp ar fi ideal...dar nu te condamna nimeni daca nu o faci...sunt o groaza de filmulete pe net...pe care le poti copia si sa le faci acasa
foarte bine ca mergi pe jos....

in primu rand atat iti pot zice....uita de sucuri...dulciuri...prajeli...grasimi rele...

SUCCES
__________________
AI GRIJA E DOAR MINTEA TA! O POTI SCHIMBA CAND VREI TU!”