View Single Post
  #8113 (permalink)  
Vechi 14 oct 2011, 18:46:01
danazet's Avatar
danazet danazet este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: dieta hipocalorica
Date: 175cm, 101.2kg
Mesaje: 59
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de Alina21 Vezi mesajul
Multumesc danazet, recomandarea ta suna super bine, am sa incerc astazi, la cina, cred ca e delicios sosul!
Nici eu nu sunt fana carne, oricum imi place doar puiul si pestele...
Imi pare rau ca astazi n-am reusit deloc sa beau 2 l de apa,... poate pana la sf zilei reusesc.

Voi cum va urniti din loc cand incepeti sa faceti sport? Mie sincera sa fiu de fiecare data cand trebuie sa ma sui pe bicicleta am asa o lene.... As vrea sa scap de ea...

Pupici
Ma bucur ca ti-am fost de ajutor! In ceea ce priveste sportul...si eu patesc la fel uneori, dar odata ce m-am urcat pe banda sau pe bicicleta, totul merge bine!! si de fiecare data cand simt ca imi dau duhul muncind pe una din ele, imi spun in gand "Nici o prajitura din lume nu merita atata efort!!"...Suna caraghios, poate, dar asa ma abtin mai usor de la dulciuri, pt ca imi amintesc cat de greu imi este in fiecare zi sa dau jos sutele de dulciurele devorate pana la momentul asta...pffff
Oricum, dupa cateva zile, ai sa vezi ca iti intra in program, si nu ai sa te mai simti asa de bine cand ai sa te duci la culcare fara putina miscare facuta in timpul zilei! Pupic
danazet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2739 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2222 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]