View Single Post
  #823 (permalink)  
Vechi 17 nov 2011, 14:40:24
kika9's Avatar
kika9 kika9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 46
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul
Dar tu draga mea cum stai cu apa?
Reusesti sa bei ?
Sunt la a doua cana de ceai si poate mai imi fac una,parca cald merge mai bine
Azi nu merg nici la aerobic, si nu cred ca reusesc sa pedalez ceva.Sunt programata dupa-masa la un ecograf.
Maine e vineri si sper sa recuperez
Mi-am impus din pedalari sa consum pe sapt. 1500 cal.,ar insemna la 5 sapt. 1 kg.pierdut, si eu ma bucur sa pierd 100 gr. pe sapt.
Pupici scumpa mica, sper ca te-ai mai intremat
Saru-mana Aly , da azi mult mai bine ca nu mai fornai precum un cal, doar un pic de tuse asa de control, in schimb un picut de gust amar E OFICIAL au venit rusii , azi dupa sport am facut un dus rapid si in jumate de ora ...... musafirii nedoriti la usa.
Apa beau Aly, reusesc cam 1 l-1.5 l, depinde de zi, apoi mai un ceai pe langa mai o ciorbica, mai fructe, cred ca ma incadrez mai bine decat anul trecut cand Emy imi striga: APA UNDE ESTE INCLUSA ? , ii tot spuneam ca nu prea pot ca daca nu imi este sete, etc... apoi Feli spusese cum face ea, isi umple paharul si il lasa sa il vada sa nu uite sa bea, acum le dau dreptate ambelor slabute, este nevoie, uite cand am cate o pofta ma fortez sa beau un pahar dintr-o rasuflare, daca nu merge inca unul si asa te umfli
Tin pumnii ptr ecograf, sper din suflet sa fie ok totul
Maine este inceput de week-end si daca nu suntem atente plangem din nou luni , duminica avem masa de pranz cu amicii, ciorba de burta si felul doi ceva carnita, ma fac smecherica, ca daca nu, se uita cu 2 perechi de ochi lumea la mine, un castronel de ciorbica FARA PAINE, apoi carnita cu salata ca stiu sigur ca va fi, iar la desert ...... sa ma ajute D-zeu PROFITEROL, cum spunea Ella cu jumate de ora inainte de a manca ii frig 2 pahare cu apa si pana la desertt sunt numai buna ptr o mica portie acolo de control ptr ochii de fata
Sper sa reusesti de data asta sa atingi asa cum ti-ai propus tickerul Aly drag, mult noroc sa avem in la consecventa si ambitie
Citat:
Anterior postat de lonely Vezi mesajul
Buna dimineata
A fugit raceala? Eu inca-mi trag nasul........ asa raceala de mult n-am mai avut
Poate a ta e mai scurta
Cafeaua pregatita, dieta si ea, sportul alaturi...... ce zici, te bagi?
O zi frumoasa sa ai
Multumesc mult mai bine, era si cazul ca am o saptamana de acum... facut sport 25 minute bicii in ritm alert, apoi inca o ora ....... lejer ptr ca am vorbit la telefon si ca sa nu racesc am continuat sa pedalez si da-i da-i si da-i da-i am ajuns pe la 350 si ceva de calorii, bine nu prea am eu incredere in ultima sharja, insa macar am dat din picioare. Inainte de biciclit 25 minute de gimnastica de inviorare precum faceam la scoala cu fel si fel de aplecaturi, etc, etc.... deci azi m-am scos binisor, deja sunt 3 zile pe saptamana asta.
Maine oricum cu rusii pe cap nu voi avea scadere cu siguranta, dar voi raporta asa cum iese
Te pupic si o zi buna iti doresc
__________________

Ultima dată editat de kika9; 17 nov 2011 at 14:42:36.