View Single Post
  #83 (permalink)  
Vechi 29 sep 2011, 19:36:30
vio ce doreste sa slabeasca's Avatar
vio ce doreste sa slabeasca vio ce doreste sa slabeasca este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: FRUMUSICA, Romania
Vârsta: 51
Date: 167cm, 109kg
Mesaje: 2.799
Aprecieri acordate: 3.082
Am fost apreciat(a) de 2.316 ori in 1.319 mesaje
Implicit Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie


Azi am cules merele, dupa ce am venit de la serviciu, strugurii ii culeg saptamana viitoare,cine vine sa ma ajute? ca fac buna plata si beneficiati si de miscare care nu plictiseste......Ce sa ma fac ?,am mancat prea multi struguri si prea multe mere ,ferindu-ma de grasimi am dat de dulcele din fructe : inca nu am invatat sa ma moderez....dar vad ca organismul riposteaza .sunt umflata si am o stare ce nu -mi convine ,am renuntat la prune definitiv acu o sa reduc si din alte fructe ca am primit recomandarea de la medic sa nu mananc prea multe ,lipsa fierii incetineste digestia si .......balonare,fructe ce stau prea mult in stomac,fermentatie...etc. Nu am luat atunci aminte sufar acu.... daca nu are cine sa -mi dea peste mana .noapte buna ..merg sa-mi fac un ceai ...pa.pa.!
vio ce doreste sa slabeasca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2367 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1593 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de andra_aly; 29 sep 2011 at 20:47:38.