View Single Post
  #848 (permalink)  
Vechi 08 sep 2011, 16:22:54
TheNext's Avatar
TheNext TheNext este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 aug 2011
Locaţie: Roma, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Montignac...personalizata
Date: 165cm, 69.5kg
Mesaje: 65
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)

Fetelor eu ma apropii vertiginos de 70 de kg Asa ca in jur de 20 sept. va parasesc fara parere de rau! Acuma nu ma injurati, ca daca nu reusesc, tot va mai trebui sa-mi fac aparitia din cand in cand in gasca de la 70 in sus. Ma gandeam ca am ajuns intr-un punct in care mi-e foarte usor sa stau fara dulciuri, fainoase etc. Adica am meniul deja in minte cu ce-o sa mananc la fiecare masa si nu imi mai e asa pofta de altele pentru ca mananc pe saturate. Mai trebuie sa ma organizez pentru cand sunt plecata de-acasa: sa-mi iau fructe sau altceva de rontait. Pentru ca azi, de exemplu, in timp ce copiii mancau pizza sa-si anuleze foamea, io stateam si ma gandeam (luptam) cu gandul sa iau o pizza cu verdeata in ea...ma rog, cautam niste solutii ca nu vedeam de foame. Pana la urma am rezistat, am ajuns acasa si totul s-a rezolvat.
TheNext, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 814 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]