View Single Post
  #85 (permalink)  
Vechi 15 feb 2010, 19:14:54
zandra's Avatar
zandra zandra este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: dieta disociata
Date: 180cm, 71kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum sa slabesc 10 kg?

Buna fetelor si eu incep de maine cura si deabea astept. Regimul pe care il tin eu e foarte simplu, slabesti repede si e foarte sanatos. Tot ceea ce iti trebuie e un blender. Dimineata iti faci un shake de fructe. E simplu. Bagi in paharu de la blender ce fructe vrei(mere, portocale, banane, kiwi, fructe de padure congelate etc etc) lapte, si fulgi de ovaz pentru energie. Daca fructele sunt unpic acre poti adauga miere. La panz prepari o supa de legume si piept de pui. In zeama pui niste taietei de orez (carrefour) si din legumele fierte ( eu prefer brocoli cu morcovi si un cartofior) faci un pireu. Tot cu blendaeru. Pireul e foarte bun cu unpic de iaurt in el. Iar seara inca un shake de fructe,dar de data aceasta fara lapte si fulgi de ovaz( nu mai avem nevoie de energia pe care ne-o dau cerealele) si inlocuim laptele cu iaurt. E demential. Dupa cum se vede ai multe legume si fructe, adica vitamine, dar si proteine din pieptul de pui din supa, si lacatate (iaurt si lapte). Important e sa nu fiti asa stricte. Nu e un regim strict. Daca azi merg in oras pot manca o ciorbita de vita taraneasca si o salata. (fara paine). REZULTATE GARANTATE. Bafta la slabit
zandra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2071 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1554 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1038 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]