Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #856 (permalink)  
Vechi 22 mai 2012, 14:52:20
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
Trec si pe la voi sa va dau vestile bune :

Am o fata frumoasaaaaa!!! Mai mare cu 2 sapt ca lungime, cu 1 sapt si 4 zile ca greutate. Cordonul ca o esarfa, deci nu e periculos, varsta sarcinii 31 sapt si 4 zile.... grea de 1671g, lunga de 26,8 cm, toate organele cu aspect normal. A zis ca e cam marisoara avand in vedere ca e si fata... apoi s-a uitat la noi si a zis ca din doi lungani ce putea sa iasa?
Scotea limbuta afara si sugea din lichid... asa era de scumpa!!! Al meu iar plutea pe acolo, ne-a dat sa ii vedem fatzuca, are niste obrajori rotunzi si frumosi... fetita mea frumoasa! Teoretic am 29 s, dar creste fata mamii, lichidul nu mai e in exces, s-a reglat.
Aaaa si nu e cu capusorul in jos. Are picioarele in stanga mea, sub splina.... o manuta sub ficatul meu, o manuta jos spre col... capusorul diametral opus fata de picioruse, deci in dreapta jos. Nici cal, nici magar.... daca nu se intoarce cumva, banuiesc ca cezariana scrie pe mine.
Ma corectez, 26.8 e circumferinta abdominala
Citat:
Anterior postat de StefaniaXtr Vezi mesajul
Felicitari pentru fetita!
Momentan e transversal fetita ta, dar poate reusesti sa o faci sa se intoarca pe traseu sa nu faci cezariana (e destul de dificil cu operatia).
Ma bucur mult cand va citesc si imi aminetsc de cum eram si eu de nerabdatoare sa imi vad copilul.
Cat despre cordon am auzit si eu prin babe ca nu e bine sa te legi peste burta cat esti gravida sa nu se infasoare copilul in cordon.
La mine a functionat faza cu nelegatul (al meu copil avea cordonul printre picioare si nu s-a infasurat in el deloc).
Multumesc mult!
Cum sa o fac sa se intoarca? Se poate asa ceva?
Ce inseamna sa te legi peste burta? Cum legi un halat, de exemplu?
Ce face bebe, cum va simtiti?
__________________
Răspuns cu citat