Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #859 (permalink)  
Vechi 22 mai 2012, 20:59:58
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
iulia.. ce ma bucur.. nu ai putut face poze ceva sa o vedem si noi?
e maricica.. vezi sa nu fie prea mare sa o nasti usor... zic si eu
am vazut ca burtica e maree.. oricum si eu iti zic sa nasti natural.. cezariana totusi e nashpa..poate e in curs de miscare cu capul in jos.
vin emotiile nasterii.. brr sa mergi mult pe jos, ca sa nasti usor..pui muschii in miscare.
deci eu am incercat sambata cum a zis doctorita, ca as fi in zi fertila.. haha.. nu stiu.. nu vreau sa imi fac iluzii iar.. desi sotul cum aude ca am o stare de rau gata se gandeste la bebe.. am zis ca nu te mai gandi.. ca dupa aia.. o sa fie ceva plictisitor cand o sa fie real..( dupa atatea presupuneri) si el a zis ca nu o sa se sature niciodata sa creada ca is gravida hahaha
daca nu ar fi scumpe testele.. cred ca mi-as face des hahah
dar sa vedem.. cat intarzie,, ca data trecuta nu a intarziat.
lunile urmatoare o sa incerc si inainte si dupa ziua presupusa, ca acum am lucrat mult hahaha..
Am doar doua poze, dar nu se intelege nimic din ele, doar niste forme neclare.
Nu e atat de mare, e in limite normale... si in plus, e mai mult lunguta decat greuta Eu ma incumet la nastere naturala daca imi da voie dr., daca nu o sa fac cezariana fara regrete.
Nu stiu de ce multe mamici isi doresc copii mici sa-i poata naste usor, eu n-as vrea sa o nasc prea mica si sa mi-o tina in incubator, cu tuburi bagate pe nas, cu masca pe fata... Eu vreau sa o vad ca creste cum trebuie si cand o nasc, sa poata respira fara aparate, sa fie puternica. Nu m-ar ajuta cu nimic sa stiu ca am nascut usor daca am bebelusul dependent de aparate
Mai are timp sa se intoarca cu capusorul in jos, oricum nu mai are tare mult si pentru ei e usor sa se suceasca asa cum vor
Iti doresc mult succes sa se prinda bebe acolo in burtica si sa va insenineze viata
__________________
Răspuns cu citat