View Single Post
  #86 (permalink)  
Vechi 05 mar 2010, 15:34:41
simon87's Avatar
simon87 simon87 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: dieta disociata
Date: 167cm, 60kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Nu pot sa slabesc deloc

bunaaa sunt noua pe site abia m-am inscris si vreau sa va spun ca ma lupt cu kg in plus de mult timp am tinut dieta si am facut mult sport si in vreo 2 ani am reusi sa slabesc vreo 20kg insa apoi m-am lasat de sportt,dieta nu mai era asa drastica, si cu timpul am inceput sa pun pe mine am pus vreo 10 kg ,nici cand aveam 55 kg nu eram multumita cu mine,dar macar ma uitam in oglinda i nu mai era senzatia aia urata,insa acum cand ma uit in oglinda vad aceeasi imagine pe care o vedeam acum 3-4 ani.nu imi place fcum arat,ma urasc,si chiar daca nu mananc mult,mananc cam o data pe zi pe la ora 5 si in rest numai fructe nu mai reusesc sa dau jos nici 1 kg.
am zis ca o sa ma apuc sa fac sport acasa pentru ca timpul nu imi mai permite sa ma duc la o sala....sper sa reusesc!!!
simon87, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1795 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1278 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 504 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]