View Single Post
  #8698 (permalink)  
Vechi 18 nov 2011, 11:29:39
danny78's Avatar
danny78 danny78 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 oct 2011
Locaţie: c-ta, Romania
Dieta: weight watchers
Date: 168cm, 93kg
Mesaje: 286
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de anaith Vezi mesajul
Buna Slabutelor !
Povestea mea e ca si a voastra.
Acum 5 ani eram posesoare unui cuantum de 55 kg fericite.
In 6 luni am ajuns la 74 din pricina unui medic ginecolog care desi monitoriza tratamentul cu anticonceptionale prescris ,nu a realizat ca ma ingras din pricina lor si ma asigura ca nu au nici o legatura.
Am tinut diete peste diete si cand credeam ca Yo fentez kilogramele adversare strigau “Ba YO-YO” si se intorceau cu bonus.Treceam de la extrema la alta ..ba nu mancam nimic ,ba mancam cat 4 …
Incet incet m-am ingropat sub caramizi de sunculita si frustrari cu tot cu popularitate,forta,sex-appeal si vise indraznete.
Si cand obosisem sa mai tin regim am citit urmatoarele:

"
  • In primul rand tu trebuie sa INTELEGI din ce cauza ai acumulat kilogramele asta.
  • Mancarea te face sa te faci bine sau ti-e companion?
  • Intoarce te in timp ca sa intelegi clipa in care mancarea ti a devenit prieten
  • Intelege cand si in ce situatie mancarea ti a devenit companion.
  • De obicei ceva ti-a sfasiat sufletul sau ai avut parte de mult stress si-atunci a aparut lacomia
  • Zile triste sau singure.Sau membrii ai familiei de la care ai preluat acest obicei prost
  • Problema ti-a inceput acum multi ani,dar acum e timpul pt schimbare.
  • Ti e frica de schimbare?
  • Oricum te va schimba timpul ,de ce sa nu faci schimbarea asa cum vrei tu."
In timp ce citeam mi-am amintit ca toate tristetile si zilele singura mi le indulceam cu ceva bun….ca in zilele stresante aveam apetitul unui batalion..Sunt tanara si peste ani nu o sa am amintiri frumoase din anii mei 20...
Pe mine paragraful de mai sus m-a strafulgerat.
Am renuntat sa mai folosesc dieta de slabit 15 kg in 3 sapt ca EU vreau rezultate !!!! ca altfel nu ma motivez.Nu ma mai indop cu pastille de slabite caci am vazut cu totii ce a patit Teo Trandafir din pricina asta
Am ales un nutritionist,desi pana acum o luna credeam cu tarie ca e doar unu’ ce ti ia banii pe chestii pe care le stim toti…ca teoretic stim toti.
Acum spun cu mana pe inima e facator de minuni+psihologul de care ai nevoie.
Eu in prima sapt am slabit 3.7 kg si zace in mine o motivatia ca niciodata !!!
ouau cata dreptate ai in tot ce ai scris . bine ai venit printre noi si sunt sigura ca iti vei face multe prietene aici . dar te-ai gandit ce faci dupa cele 3 saptamani? te mentii sau mergi mai departe cu o alta dieta ?