View Single Post
  #8753 (permalink)  
Vechi 05 oct 2010, 14:02:30
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul


Aia e. Se zice ca manierele de pe vremuri erau exagerate si lumea era prefacuta. Dar mi se parea mai bine sa fi fost si acum asa, nu neaparat la fel ca pe vremuri, dar sa se fi pastrat o farama de bun simt. Mi-ar placea ca la scoala sa se predea cursuri de bune maniere inca din clasa 1. Mi-ar placea ca parintii sa le insufle copiilor o farama de bun simt.
Da,dar vezi uni parinti asa au fost ,,educati'' si ce vorbe sau gesturi au invatat de la parinti lor/apropiati lor asa si-au educat si copii. Ar fi fost bine,cum spui si tu sa se dea h de bune maniere,de bun simt la scoala. Pentru ca 4-6h din zi le petreci la sc.

Acum nici nu prea faci diferenta dintre o fata si un baiat (unele fete/femei) pentru ca folosesc acelasi limbaj care lasa f mult de dorit. Unii for sa iasa in fata cu orice,chiar si prin prostie.
Inca visez la o cilivizatie mai buna(dar cred ca raman doar cu visul).

Si atunci te intrebi, de ce merg romani in alte tari: 1 bani, 2-cilivizatia. Sunt f putini care merg de placere.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]