View Single Post
  #8778 (permalink)  
Vechi 02 nov 2012, 13:02:20
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de Puffoasa Vezi mesajul
Fetelor am avut o noapte de groaza. M-am trezit pe la 1 noaptea umeda pe pantaloni, nu uda, doar umeda ca la transpiratie, dar in nebunia mea la ora aia m-am speriat destul de rau, m-am spalat , m-am schimbat si am stat asa vreo 2 ore sa vad daca curge ceva. In prima faza am avut impresia ca mi s-a rupt apa, da acu ma gandesc ca ori am transpirat.. ori faceam pe mine
Dupa alea 2 ore, am adormit si am visat atat de urat de mai bine nu ma mai culcam... toate astea mi-au indus o stare de tot rahatul.
Abia astept sa treaca weekendul sa merg Luni la morfofetala.

Sper ca voi aveti o zi mai buna ca mine, va pup!
nu vreau sa te nelinistesc dar..
si eu zic ca trebuie sa suni medicul.. adica si la o gravida care nu are probleme te gandesti la rele la orice schimbare, dar tu in cazul tau trebuie sa te consulti cu medicul la orice prostie, orice schimbare, orice te sperie, orice ti se pare in neregula.. si sa insisti.
nu cred ca ai facut pe tine (decat daca ai avea probleme de genul)
de transpirat nu stiu ce sa zic, poate daca era cald cald si erai sub plapuma..

nu stiu cum sa-ti decriu lichidul amniotic... ca si pisu dar fara miros si incolor.. acuma depinde si de cantitate. si daca cantitatea e mica iti dai mai greu seama daca e lichid sau nu..
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat