View Single Post
  #8784 (permalink)  
Vechi 31 ian 2013, 13:22:26
mariana34's Avatar
mariana34 mariana34 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 08 iul 2012
Locaţie: Baia Mare, Romania
Vârsta: 46
Date: 168cm, 87kg
Mesaje: 530
Aprecieri acordate: 1.298
Am fost apreciat(a) de 1.208 ori in 298 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Buna, fetelor!
Am citit, cand sa scriu s-a luat curentul, acum raspund pe fuga ca trebuie sa culc fata.
Citat:
Anterior postat de angela av;[B
Mariana ,te-a mai durut burtica?[/B]
Irina cum esti azi...papa bun...
Cristina , cum ti-e in casuta noastra?
...ies acum..
Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
[SIZE="3"][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="DarkRed"]La doctor abia la sfârşitul lui februarie ajung (la cel care m-a operat), dar dacă nu ieşeam un pic mă duceam cu capul, mi-e tare greu să stau închisă în casă - nici măcar pe geam nu pot sta mult. Noroc că azi e urât afară şi nu prea mă trage aţa să ies, că n-aveam cu cine, câteva zile sunt singurică.

Tu te-ai operat de apendicită?

Păi lintea e săţioasă, nu mă mir că abia ai terminat ce era pe masă; eu am mâncat odată, conform Carmenei, "4-5 linguri de linte" gătită, mă gândeam ce foame o să fac, şi când colo a ieşit o porţie de-adevăratelea şi mi-a ţinut până după-masă. Tare îmi place lintea

Ba pardon, eu când eram întreagă şi făceam sport, mă trezeam la cinci jumate să pot să mă dau cu Chalene, Rozi ştie - cam o oră şi ceva era programul cu ea plus duş, apoi mâncat şi pregătit pachet, se făcea şapte şi plecam la muncă.
Ceea ce o să fac din nou, dar abia din aprilie... (adică sportul)
Sunt bine, multumesc ca v-ati gandit la mine.
Da, Zoe, sunt operata de apendicita, o enigma ramane durerea aia.
Vorbeati de linte, am gatit o singura data, ca-i place sotului, dar mie nu mi-a placut, poate ar trebui sa mai incerc.
Cine-i aia/ala Chalene, vreun program?
Va scriu mai tarziu, numai sa reusesc sa o culc si sa-mi pregatesc pranzul.
Emy, cum esti? Te-am vazut verde?
Ema, servici usor si bravo pentru sport!
Stiu ca am uitat pe multe, dar ma scuza-ti, graba!
mariana34, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2107 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1074 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 9 membri au apreciat mesajul lui mariana34:
claudia22 (31 ian 2013), david (31 ian 2013), incognito (03 feb 2013), Kamyy (31 ian 2013), losefat (31 ian 2013), manumanuela (31 ian 2013), myha (31 ian 2013), rainbow (31 ian 2013), sherpika (31 ian 2013)