View Single Post
  #886 (permalink)  
Vechi 24 ian 2012, 18:59:30
Sand's Avatar
Sand Sand este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu..Lidiuta

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Asta e programul de care vreau sa ma tin.
Buna,

Uite o chestie, am citit-o recent intr-o revista de fitness pentru femei. Era o gagica acolo, care slabise x Kg. in y timp. Si zicea ca nu putea sa se tina de un plan asa...pe termen lung. Sa vezi ce a facut. Si-a scos la imprimanta planul scris pe puncte, asa ca tine...si a decupat fiecare rand. Erau scrise mai mare, sa se vada literele. Si a pus cate un rand din lista pe: frigider, altul pe dulapul de haine, urmatorul pe oglinda din baie, usa de la iesire si asa mai departe, in cele mai circulate locuri din casa. Asta ca sa le vada tot timpul in fata ochilor si sa nu cumva sa uite de nici un punct. Cei din casa cu ea au ras la inceput dar dupa aia au inceput si ei sa respecte punctele asa...fara sa-si dea seama ca sa zic asa...inconstient.

A scris ca a ajutat-o extraordinar de mult metoda asta. In revista era o poza de-a ei cu ea inainte si una cu ea dupa. Tare! E vorba de o cititoare a revistei, deci anonima, nu sportiva de performanta. A trimis povestea cu pozele la redactie si aia i-au publicat-o. Mi s-a parut misto.