View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 20 aug 2012, 19:52:26
jessik's Avatar
jessik jessik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Mireasa si (sper!) gravidutza in 2013!

totul poate fi relativ.. nu stii ce simptome o sa ai..la kg.. oricum nu ai multe.. sanatos depinde ce poti manca cand esti gravida.. degeaba zici tu ca o sa mananci numai anumite alimente.. mananci ce iti place..eu de ex.. am zis ca la anu, la anu.. pana am zis gata ma e 2012 hai sa incercam..(bine noi suntem cas de aproape 4 ani, dar suntem aici de 3, in canada. si e mai greu aici s afaci copil din prima, nu stiam nici prea multa engleza, si apoi imi trebuia servici, sa am un fel de indemnizatie)
cu slabitul am slabit cam 10 kg.. ca vroiam, nu ma gandeam neaparat la bebe(pt slabit)
visam ca o sa slabesc mai mult de 65, dar nu prea am reusit de un an. si am zis fie ce o fi.. credeam ca dureaza mult pana raman insarcinata.. teoretic m-am hotarat in ianuarie, dar practic am inceput prin martie. si in iunie am ramas, fara sa stiu.
eu mai aveam probleme cu intarziatul.. am facut si analize, si nu era nimic rau. apoi mi s-a mai reglat dar nu perfect. si nu am avut simptome sa imi fie rau..doar dureri de sani..si chestii ca la cm.. am emrs la medic, a zis ca e negativ testul.. am revenit.. dupa 10 zile, si era pozitiv,, aveam deja 7 sapt. dupa 8 sapt.. aveam usoare greturi, iar cu mancarea cam greu, ca mi se face foame, dar nu pot manca mare lucru.
nici inainte nu mancam f dietetic.. dar nici f nedietetic.. si acum nu prea mi-am schimbat stilul de a manca.
in concluzie, habar nu ai cand ramai, cat mai slabesti si cat de sanatoasa esti.. eu am facut analize acuma si is toate bune.. mai astept eco..
eu ziceam daca aevti bani sa va cas, dar sa incercati la iarna pt bebe. poate dura.. cateva luni.. nu se stie..dar asa peste un an.. si cat mai dureaza.. mi se pare mult haha
cum crezi tu.. mie una nu mi s-a facut analzie de specialitate inainte de sarcina.. dar in ro cred ca se fac.
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat